/na fotografiji z leve proti desni Darko Herič, Lev Predan Kowarski, Simon Tanšek (tajnik ZFS), Karpo Aćimović Godina, Jure Černec (predsednik ZFS), Gaja Möderndorfer (režiserka filma Nežka, direktor fotografije Dejan Ulaga), Mitja Ličen, Marko Brdar. Foto Kristina Bursać/

Sinoči je Združenje filmskih snemalcev Slovenije v Slovenski kinoteki podelilo nagrade IRIS 2018 za najboljšo filmsko fotografijo in za življenjsko delo.

Za življenjsko delo je bil nagrajen naš častni član, direktor fotografije in režiser Karpo Godina, nagrade za posamezne kategorije (študentski film, kratki film, dokumentarni film, televizijska nadaljevanka, celovečerni igrani film) pa so prejeli direktorji fotografije Dejan Ulaga, Marko Brdar, Darko Herič, Lev Predan Kowarski in Mitja Ličen.

Trije od njih so prejeli nagrado za fotografijo v filmih naših članic in članov – Mitja Ličen za celovečerni igrani film Zgodovina ljubezni Sonje Prosenc, Darko Herič za celovečerni dokumentarni film Koliko se ljubiš Nine Blažin, Lev Predan Kowarski pa za televizijsko nadaljevanko Precednik režiserja Luke Marčetića.

Vsem čestitamo tudi mi!

Članek v Dnevniku